” Text “nechám sa milovať” je z piesne od @dominika.gurbalova a je to pieseň, ktorá ma sprevádza už roky. Pred nejakým časom som si totiž stále myslela, že moja hodnota záleží od toho, koľko toho stihnem, s kým každým sa stretnem, koľko dobra rozdám, či sa obetujem pre druhých. A hoci sú to možno na prvý pohľad dobré veci, niekedy je veľmi potrebné pripomenúť si, že moja hodnota nezáleží od môjho výkonu, ale od toho, kým som. Dcéra dobrého Otca.
My ženy sme podľa mňa tak trochu expertky v tom, že chceme niekedy na pleciach uniesť celý svet, ale niekedy zabudneme na svoje vlastné srdce. Máme plné ruky pre druhých, ale rovnakú starostlivosť, akú rozdávame, si zaslúžime aj my. A to nie je žiadna slabosť, ale práve naopak – je v tom sila a odvaha priznať si, že sme hodné pozornosti, nehy, prijatia. Že nemusíme byť stále tie silné. Že si nemusíme lásku zaslúžiť výkonom, či vyčerpaním. Možno si aj Ty zvyknutá dávať. Byť oporou. Byť tá, ktorá všetko zvládne. Tento print je však pozvaním zastaviť sa a dovoliť si prijať lásku – od druhých, od Boha, ale aj od seba samej.
Oddych. Starostlivosť. Dobré slovo. Odpustenie.
Pretože keď sa necháme milovať, neuberá to nikomu inému. Naopak – máme potom z čoho milovať ďalej. Možno práve teraz je čas nezabudnúť aj na seba. Prajem si, nech sú toto aj pre Teba dni, kedy prestaneš bojovať o lásku… a dovolíš si ju prijať.
A nezabudni si vypočuť k nemu aj pieseň, ktorú som spomínala v úvode 🙂
V čase, keď som premýšľala, ako chválu vzdať mám…nechám sa milovať. Pretože milované srdce miluje 🙂 (D.G.)
#byheartproject ”
Artprint je vytlačený na kvalitnom akvarelovom papieri. Rozmer postra je A5.